Berrin GÖNCÜ IŞIKOĞLU

 

Eren’in annesi olan yazarımız 1977 yılında Eğirdir’de (Nam-ı diğer Elmaşehir) doğdu. Lisans eğitimini 1994-1999 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde şeref öğrenci derecesiyle tamamladı. Şu an klinik psikoloji alanında eğitimleri devam etmektedir.

Albert Ellis ve Beck Enstitüsü eğitmenlerinden “Bilişsel terapi“ ve “Rasyonel Emotif Terapi” eğitimi ve süpervizyonu aldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi bünyesinde farklı görevler yaptı.  Okul öncesine olan ilgisi anaokul yöneticiliğiyle buluştu. Bu süreçte alternatif eğitim sistemleriyle ilgilendi. Yaklaşık altı yıl süresince Moral Fm’de psikoloji içerikli programlar hazırlayıp sundu. Hümanistik yaklaşımlarıyla dikkat çekti. İstanbul içinde ve dışında birçok seminer verdi.

Yazarımız, haber sitelerinde ve dergilerde yazılar kaleme alırken, farklı medya organlarında da alanıyla ilgili programlara katılmaktadır. Halen psikolojik danışma merkezlerinde çalışmaları devam etmektedir. ‘Akleden kalp’ ile ‘aklı- selim düşünme ve kalb-i selim hissetme’ psikolojik yaklaşımının özünü temsil etmektedir.